Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Програма USAID «Нове правосуддя» пропонує впровадити в Україні Громадські центри правосуддя

13 грудня 2017, 16:52

Програма USAID «Нове правосуддя» проводить перший в Україні семінар з питань створення та розвитку громадських центрів правосуддя (ГЦП) «Громадські центри правосуддя: подолання перешкод у співпраці між судами, установами сектору юстиції та громадами».

ГЦП є новою для України моделлю співпраці між сектором правосуддя і суспільством та участі громадян у сталому розвитку й удосконаленні сектору правосуддя та альтернативного вирішення спорів. ГЦП є неприбутковими благодійними організаціями, утвореними в або при судах чи будь-яких інших установах сектору правосуддя чи місцевих органах врядування. Управління такими центрами здійснюють представники усіх зацікавлених сторін організації громадянського суспільства та лідери спільнот, делеговані представники сектору правосуддя, виконавчої гілки влади та місцевих бізнесових кіл. Таку модель успішно впроваджено в багатьох країнах.

ГЦП може надавати громадянам широкий спектр послуг – із правової допомоги, альтернативного вирішення спорів, громадської просвіти. Крім того, вони можуть надати підтримку впровадженню ініціатив «знизу» щодо покращення роботи суду, покращення доступу до правосуддя, вирішення таких питань, як вулична злочинність, домашнє насильство, торгівля людьми тощо. Під час семінару було наголошено, що у США 95% спорів вирішуються у позасудовому порядку.

Під час заходу заступник керівника Програми «Нове правосуддя» Наталія Петрова зауважила, що доступ до правосуддя − поняття набагато ширше, ніж доступ до суду. «Якщо жертва домашнього насильства не має доступу до розслідування, живе далеко від розміщення органів прокуратури, то така людина ніколи не отримає належного правосуддя», − наголосила Н.Петрова.

Під час заходу дієві моделі ГЦП країн Центральної та Південної Америки презентували президент компанії Transnational Development Associates Inc Марк Вільямc та експерт з розвитку ГЦП Аннетт Пірсон.

Участь у заході взяли представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, судових установ, Міністерства юстиції України, територіальних громад, громадських організацій тощо.