ПОГОДЖЕНО
головою Дзержинського міського суду Донецькій області
______підпис_______В.І.Пискунов
"01" жовтня 2010 року
Правила
внутрішнього трудового розпорядку працівників
Дзержинського міського суду Донецької області
1. Загальні положення
1.1 Згідно з Конституцією України громадяни України мають право на працю , - тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру -, включити право на вільний вибір професії, роду і роботи відповідно до покликання , здібностей , професійної підготовки, освіти .
Обов"язком кожного працівника є сумлінна праця , додержання трудової дисципліни, вимог нормативних актів з охорони праці , бережливе відношення до ввіреного майна .
Трудова дисципліна забезпечується створенням необхідних організаційних та організаційних умов для нормальної високопродуктивної роботи, світовим ставленням до праці , застосуванням методів переконання і виховання , а також заохочення за сумлінну працю.
1.2 Правила внутрішнього трудового розпорядку розроблені на підставі Кодексу законів про Працю України, в їх основу покладено положення Закону України " Про державну службу ", Закону України " Про судоустрій та статус суддів України ".
Правила спрямовані на зміцнення трудової дисципліни , своєчасне і якісне виконання працівниками покладених на них обов"язків , раціональне використання робочого
часу , зростання продуктивності та єфективності праці.
2. Порядок призначення , переміщення та звільнення працівників суду.
2.1 Призначення , переміщення та звільнення працівників здійснюється :
- суддів місцевих судів – президентом України , а в разі безстроково
обрання – Верховною Радою України,
- голів та заступників голів судів – Вищою радою юстиції за поданням
відповідною ради суддів ,
- керівника апарату – начальник відповідного ТУ ДСА в Донецькій області
- помічників голів, консультантів судів та всіх інших працівників суду- керівник
апарату суду,
- помічників суду- керівник апарату суду за поданням судді .
2.2 З метою набуття практичного досвіду , перевірки професійного рівня і ділових якостей особи , яка претендує на посаду державного службовця , може проводитися стажування терміном до двох місяців .
2.3 Під час укладення трудового договору забороняється вимагати від осіб , які поступають на роботу документи , Подання яких не передбачено законодавством .
2.4 З наказом про прийняття працівника на роботу ( про призначення на посаду ) ознайомити під розписку у приказі , відповідний запис вноситься до трудової книжки .
В наказі зазначаються назва професії (посада) відповідно до штатного розпису та умови оплати праці . Допуск до роботи новопризначених працівників проводиться тільки після видання відповідного приказу .
2.5 до початку роботи за укладеним трудовим договором , або у разі переведення
працівника на іншу роботу в суді , керівництво суду , зобов"язані :
- роз"яснити працівникові його права та обов"язки і інформувати під розпис про умови праці,
- ознайомити працівника із ЗУ " Про державну службу " , ЗУ Про судоустрій та статус суддів України ", ЗУ " Про боротьбу з корупцією", Положенням про Державну судову адміністрацію України ,
- визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідним для роботи засобами,
- проінструктувати працівника з техніки безпеки, виборчої санітарії,гігієни праці і протипожежної охорони.
2.6 На всіх працівників ведуться трудові книжки , у порядку , встановленому чинним законодавством .
2.7 Припинення трудового договору працівниками може мати місце тільки з підстав , передбачених законодавством.
2.8 Працівник має право за власним бажанням розірвати трудовий договір,укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво за два тижня . У разі коли заява працівника , звільненого з роботи за власним бажанням, замовлено неможливістю продовжувати роботу ( випадки , передбачені ст.38ч.І КзпП України ) керівництво апарату повинно розірвати трудовий договір у строк , про який просить працівник . Після закінчення строку попередження працівника , має право припинити роботу , а керівництво зобов"язано видати працівникові трудову книжку і провести з ним остаточний розрахунок .За згодою між працівником і керівництвом, трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення .
2.9 Перед розірванням трудового договору , працівник зобов"язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності , повернути всі документи та літературу .
2.10 Розірвання трудового договору з працівником оформлюється наказом . Днем звільнення є останній день роботи .В день звільнення керівництво зобов"язано видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення і здійснити з ним остаточний розрахунок .Записи про причини звільнення в трудовій книжці повинні робитися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства , та з посиланням на відповідну статтю КзпП України .
- Справедливо вирішувати питання про моральне та матеріальне заохочення працівників , які досягли значних результатів у роботі .
- Керівництво повинне забезпечувати виплату заробітної плати працівникам в установлений термін та розмірах , передбачених законодавством і трудовим договором .
5. Робочий час та його використання .
5.1 Для працівників встановлюється п"ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота і неділя . Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень ( за винятком працівників віком до 18 років та інших категорій працівників , передбачених чинним законодавством).
У випадках передбачених ст.56 КзпП України , окремим працівникам на їх прохання можев становлюватися неповний день чи тиждень з оплатою праці пропорційного відпрацьованому ними часу .
5.2 Час початку і закінчення роботи працівників та час перерви для відпочинку і харчування встановлюються таким чином :
З понеділка по четвер П"ятниця |
Початок роботи 8 годин 00 хвилин 8годин 00хвилин |
Перерва 12.00 до 12.45 12.00 до 12.45 |
Закінчення роботи 17годин 00 хвилин 15годин 45 хвилин |
Напередодні святкових і неробочих днів ( ст 73 КзпП України) тривалість роботи дня 40 годин , робочим тижнем скорочується на одну годину.
За рішенням керівника окремим працівникам може встановлюватися гнучний графік роботи на умовах та в порядку передбачених законодавством .
5.3 Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи у вихідни , святкові та неробочі дні. Робота в неробочі дні оплачується відповідно до ст107 КзпП України.
На бажання працівника , який працював у вихідний , святковий або неробочий день , йому може бути надати й інший день відпочинку .
5.4 Працівникам , на яких не поширюється дія ЗУ" Про державну службу " , робота понад встановлену тривалість робочого часу оплачується відповідно до статті 106 КзпП України .
5.5 Облік робочого часупрацівників суду проводиться шляхом занесення відповідних даних до табелю консультантом з кадрової роботи .
5.6 За особистий характер роботи та інтенсивність праці державним службовцям виплачується надбавка до посадового окладу .
5.7 Забороняється в робочий час відволікати працівників суду від їх безпосередньої роботи , відзивати та знімати з роботи для виконання громадських обов"язків і проведення різних заходів , не пов"язаних із виробничою діяльністю.
5.8 Черговість надання працівникам щорічної та додаткової відпустки встановлюється затвердженим головою суду графіком відпусток з урахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи суду і особливих інтересів працівників та можливостей для їх відпочинку . Графік відпусток складається на кожний календарний рік і доводиться до відома всіх працівників.
6. Заохочення за сумлінну працю .
6.1 За зразкове виконання трудових обов"язків , тривалу і бездоганну роботу , інші успіхи у праці працівників застосовуються такі заохочення :
- оголошення подяки ,
- видача грошової премії,
- нагородження Почесною грамотою і цінним подарунком .
За використання особливо відповідальних завдань працівнику , на якого поширюється дії Закону України " Про державну службу " , може бути присвоєно черговий ранг в межах відповідної категорії посад.
Заохочення оголошується наказом і заносяться до трудової книжки , згідно з правилами їх ведення .
7. Відповідальність за порушення трудової дисципліни .
7.1 Порушення трудової дисципліни , тобто невиконання чи неналежне виконання без поважних причин працівником покладених на нього трудових та службових обов"язків, порушення державним службовцем обмежень , пов"язаних з проходженням державної служби , а також за вчинок , який порочить його як державного службовця або дискредитує державний орган в якому він працює, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного чи громадського стягнення , а також застосування інших заходів . передбачених чинним законовавством .
7.2 За порушення трудової дисципліни до працівника суду застосовується один із видів стягнення :
- догана,
- звільнення .
7.3 До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових
обов"язків , перевищення своїх повноважень , порушення обмежень, пов"язаних з
проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як
державного службовця , крім вказаних вище дисциплінарних стягнень , можуть
застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:
- попередження про неповну службову відповідальність ,
- затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу , або про призначення на
вищу посаду .
7.4 Дисциплінарні стягнення застосовуються керівником апарату суду стосовно
помічника голови суду , помічників суддів, та інших працівників суду .
7.5 Застосування дисціплінарного стягнення оформлюється наказом . Накази
доводяться до працівника під розписку .
7.6 Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням
проступку, але не пізніше одногомісяця з дня виявлення , не враховуючи часу звільнення працівника з роботи у зв"язку з тимчасовою непрацездатністю .
7.7 Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня
вчинення проступку. До застосування дисциплінарного стягнення керівництво
повинно витребувати від порушника письмове пояснення . За кожне порушення
трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення .
7.8 Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж
виявив себе сумлінним працівником , стягнення може бути зняте до закінчення
року . Протягом дії дисциплінарного стягнення , заходи заохочення до
працівника не застосовуються .
8. Порядок вирішення трудових спорів .
8.1 Трудові спори , що виникають між працівником та керівництвом , розглядаються в порядку , передбаченому чинним законодавством .