21.03.2013 року в Дзержинському міському суді Донецької області проведена лекція на тему «Профілактика з захворюванням на туберкульоз».
Лікарем Дзержинського міського Противотуберкульозного диспансеру Яценко Л.І. проведена в приміщенні суду лекція про небезпеку цього захворювання, причини його виникнення і методи боротьби, а також про профілактику захворювання.
З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно 24 березня проводиться Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Епідемія туберкульозу в Україні розпочалася в 1995 році. Свого "піку" в Донецькій області вона досягла в 2005 році. Хоча в наступні годи епідеміологічна ситуація залишається нестабільної, є тенденція до зниження захворювання туберкульозом.
Інтерес визвав прийняття обласної програми протидії туберкульозу на 2012-2016 роки. Метою Програми є зниження кількості нових випадків захворювання на 15% і зниження рівня смертності на 10%.
Туберкульоз - хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу. Найбільш часто уражаються органи дихання, серед інших органів і систем - переважно сечостатева система, периферичні лімфатичні вузли, шкіра, очі, кістки і суглоби .
Легенева форма туберкульозу несе потенційну небезпеку зараження, так як туберкульозний збудник передається повітряно-крапельним шляхом.
Збудниками туберкульозу є кислотостійкі мікобактерії, відкриті німецьким бактеріологом Кохом (R. Koch) в 1882 р., - мікобактерії туберкульозу. Найбільш часто туберкульоз у людини викликають мікобактерії туберкульозу людського виду, рідше бичачого виду. Мікобактерії туберкульозу являють собою тонкі, прямі або злегка зігнуті палички довжиною 1-10 мкм, шириною 0,2-0,6 мкм, гомогенні або зернисті зі злегка закругленими кінцями. Вони стійкі до впливу факторів навколишнього середовища: у вуличному пилу зберігаються до 10 днів, на сторінках книг - до 3 місяців, у воді - до 5 місяців. Під впливом сонячного світла культура мікобактерій туберкульозу гине через 90 хв, ультрафіолетові промені вбивають її протягом 2-3 хв. При кип'ятінні мікобактерії туберкульозу гинуть у вологому мокроті через 5 хв, у висохлої мокроті - через 45 хвилин.