Проект відповідного розпорядження Кабміну вже розроблений Мінсоцполітики.
За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2014 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні і дні релігійних свят:
Вихідні дні на Новий 2014 рік та Різдво з урахуванням перенесення, запропонованого проектом розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2014 році», триватимуть сім днів: з 1 по 7 січня 2013 року. Відпрацьовувати «канікули» запропоновано 11 і 25 січня, а також 8 лютого (відповідно за робочі дні 2,3 і 4 січня).
Міжнародний жіночий день 8 березня - субота. Згідно зі статтею 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Отже, для привітання жінок чоловіки матимуть три вихідних дні.
Великдень у 2014 році припадає на 20 квітня (це, як завжди, неділя). Аналогічно за КЗпП маємо
триденні канікули з 19 по 21 квітня.
Вихідний день 7 січня (Різдво), що випадає на понеділок, також забезпечує нам триденні різдвяні канікули.
А ось 1 і 2 травня 2013 (День солідарності трудящих) - це четвер і п'ятниця. Так що з урахуванням наступних вихідних у бажаючих виїхати на природу буде цілих чотири вихідних. Крім цього, День перемоги, 9 травня також випадає на п'ятницю. Отримуємо три вихідних дні підряд.
Трійця, що випадає на 8 червня, завжди відзначається по неділях, отже, це дає нам ще один вихідний 9 червня.
Ще одне свято в червні - День Конституції (28 червня), який випадає на суботу. Знову ж за КЗпП автоматично додається вихідний 30 червня.
І нарешті День Незалежності (24 серпня) святкуватимемо у неділю, і тому закон дасть нам ще один день відпочинку у понеділок, 25 серпня.
Щоправда, даний графік розрахований для працівників з 5-денним робочим тижнем. Також слід мати на увазі, що графік перенесення вихідних носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
Коли вигідно брати відпустку - у травні чи липні, з понеділка або в якийсь інший день? Відповіді на ці питання залежать від того, що для вас важливіше: побільше погуляти або отримати більше відпускних. Формулу розрахунку відпускних і заробітної плати можна побачити тут.